Пример сетчатый дизайн для достижения сбалансированного, хорошо структурированного внешнего вида фото

Сітки CSS: вибір системи для вашого веб-дизайну

Сітчаста система CSS складається з попередньо написаних стилів CSS, які використовуються для створення структури веб-сайту. Вони зазвичай складаються з деякої комбінації рядків і стовпців, щоб допомогти в створенні макета. Важливе значення має використання сітки для вашого сайту. Це допомагає поліпшити загальний дизайн, забезпечуючи узгодженість і баланс між елементами. Використання попередньо визначеної структури сітки CSS також прискорить виробничий процес.

Приклад сітки CSS для досягнення збалансованого, добре структурованого зовнішнього вигляду фото
Сітчастий дизайн для досягнення збалансованого, добре структурованого зовнішнього вигляду

З такою кількістю доступних систем сітки може бути важко вибрати між усіма ними. Першим кроком у прийнятті цього рішення є розуміння того, які аспекти сітки необхідно враховувати. Не всі мережеві системи створені рівними, і ви хочете переконатися, що ви обираєте той, який найкраще підходить для потреб вашого сайту.

Ось деякі з найбільш важливих факторів при визначенні того, який тип системи сітки CSS використовувати:

Виправлено проти рідини / реагування

Ймовірно, найважливіше питання, який вам потрібно задати, перш ніж приймати рішення про сітку, – це те, чи буде ваш сайт реагувати. Якщо це так, вам потрібно виключити будь-які сітчасті системи з фіксованою базою.

Наприклад, 960 Grid Systemьосновано на фіксованій ширині 960 пікселів без варіантів стовпців рідини і, отже, не стане хорошим вибором для гнучкого дизайну. Деякі системи сітки CSS допускають обидва примірники, як у випадку з сіткою Bootstrap. Використовувані класи CSS визначають, чи будуть стовпчики реагувати.

Система сітки Bootstrap регулює ширину шпальти і жолоби для різних пристроїв

Стовпці і стічні канави

Після того, як ви визначили, який тип сітки ви хочете, наступна річ, яку слід враховувати, це структура. Як згадувалося раніше, кожна сітка має ширину підстави. Якщо ви хочете, щоб ваш сайт мав певну ширину, вам потрібно вибрати відповідну сітку для розміщення цього дизайну. Ринви також є важливою структурною особливістю, якої слід приділяти увагу.

Ринви – це простір між колонами, і кожна система сітки відноситься до жолобів по-різному. Розмір жолобів може варіюватися, і деякі решітки взагалі не включають ринви. Їх можна виміряти в пікселях, ems або відсотках. Для жолобів немає особливого стандарту, тому обов’язково подумайте про дизайн вашого сайту, щоб визначити, що буде найкраще працювати.

Сумісність з браузером

Сумісність з браузером є вирішальним фактором при виборі системи сітки CSS. Якщо ваш веб-сайт повинен підтримувати старі браузери, такі як Internet Explorer 7, переконайтеся, що використовуваний код CSS сумісний. У деяких сітчастих системах використовуються такі властивості, як «останній-дитина», або використовуються виправлення для очищення поплавців, які можуть функціонувати належним чином в старих браузерах, порушуючи таким чином макет.

Якщо вам необхідно підтримувати певний браузер, подивіться документацію для потрібної сітки, щоб переконатися, що вона відповідає будь-яким спеціальним критеріям.

Сумісність SASS / LESS
Якщо ви використовуєте препроцесор CSS, наприклад SASS або LESS, подумайте над вибором сітки CSS, яка поставляється з кодом, спеціально розробленим для цього.

Немає необхідності повторно винаходити колесо і намагатися встановити систему сітки в бажаний формат, якщо вона вже існує. Наприклад, система Golden Grid пропонує як SCSS, так і LESS версії їх коду сітки, забезпечуючи більшу гнучкість і простоту використання.

Отже, який з них вибрати?

Найважливіша роль – використання сітчастої системи; яку ви обираєте, по суті зводиться до особистих вподобань і вимогам проекту. Ви навіть можете вирішити створити свій власний або змінити той, який вже існує. Наприклад, веб-сайт Gridpak дозволяє вам створити свою власну сітку, а потім завантажити файли, які вам знадобляться.

gridpak фото
Gridpak дозволяє легко створювати власну систему сітки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *