ДОСЛІДЖЕННЯ ПІВНІЧНИХ І ПІВДЕННИХ ШИРОТ

ДОСЛІДЖЕННЯ ПІВНІЧНИХ ШИРОТ.

 • Експедиція Віллема Баренца досліджувала моря Північного Льодовитого океану (1596-1597 pp.)
 • Вітус Беринг склав карти північного узбережжя Аляски ( 1728 p.).
 • Англієць Едвард Паррі(1827 р.) та італієць Умберто Кальї (1900 р.) здійснили спроби дістатися Північного полюса, але їм не вдалося досягти своеї мети
 • Американський морський офіцер Роберт Пірі  першим дістався Північного полюса 6 квітня 1909 р., але це йому вдалося зробити лише з восьмої спроби
 • Фрітьоф Нансен спробував дістатися Північного полюса на кораблі “Фрам”, але експедиція не дійшла до полюса 386 км і вимушена була повернутися

ДОСЛІДЖЕННЯ ПІВДЕННИХ ШИРОТ

  1. Перша російська антарктична експедиція під керівництвом Фадея Беллінсґаузена і Михайла Лазарєва відкрила невідому Південну Землю – материк Антарктиду(1820 p.)
  2. Норвезький дослідник Руаль Амундсен і його супутники 14 грудня 1911 р. досягли Південного полюса
  3. Експедиція англійця Роберта Скотта 18 січня 1912 р. дісталася Північного полюса, але на зворотному шляху всі учасники експедиції померли від утоми голоду та холоду.

На сучасному етапі тривають дослідження Світового океану. Основи океанології були закладені британською науковою експедицією “Челленджер”(1872-1876). За допомогою ехолотування були складені карти материкового шельфу та схилу, досліджені глибоководні області. Із 1960 р. починаються занурення глибоководних апаратів, які мали ілюмінатори. Так було відкрито дивовижний світ природи коралових рифів та каньйонів. Глибоководне буріння океанічного дна дозволило заповнити чимало “білих плям”, в геологічній історії нашої планети.

Французький натураліст , океанол0r письменник Жак Ів Кусто ( 1910-1997 рр . ) усе своє життя присвятив вивченню океанічних глибин . Він винайшов скафандр з аквалангом, за допомогою якого можна було вільно пересуватися під водою на глибині до 90 м, проводив підводні археологічні дослідження та фотографування морського дна створив товариство з охорони морського середовища.

Детальні дослідження процесів, що відбуваються на Землі та в навколоземному просторі, а 70 – х рр. ХХ ст. проводяться за допомогою космічних супутників. З’явилася нова наука – космічне землезнавство.

Основні поняття: географія, фізична географія, соціально-економічна географія, картографія, методи географічних досліджень, джерела географічних знань, землепрохідці космічне землезнавство, епоха Великих географічних в криттів.

Видатні особистості: Фалес Мілетський, Геродот, Аріс- отель, Ератосфен, Страбон, Птолемей, Марко Поло, Ібн Баттута, Б. Діат, Х. Колумб, Васко да ґама, Ф. Maгелан, Ф. Дрейк, А. Тасман, Дж. Кук, А. Гумбольдт, В. Баренц, Р. Пірі, Ф. Беллінсґаузен, М. Лазарєв, Р. Амундсен, Р. Скотт, Жак Ів Кусто.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *